EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Wrocław: Konferencja na temat lewicy

wrocaw_konferencja_2W sobotę (19 listopada) byliśmy zaproszeni na konferencję we Wrocławiu na temat sytuacji  lewicy. Zorganizowali ją  wrocławscy działacze PPS. Spotkanie uznać należy za interesujące. Przybyło kilkadziesiąt  osób z całego kraju. Pojawił się m.in. Kornel Morawiecki lider Solidarności Walczącej.

 

 

Po przeczytaniu naszej ulotki Morawicki zainteresował się Inicjatywą Pracowniczą i powiedział, że nasze hasła są podobne do tych, przedstawianych w  Gazecie Obywatelskiej, w której piszą też ludzie z PPS. Materiały o IP wzięła też profesor Szyszkowska , która miała ciekawe wystąpienie o obecnej sytuacji politycznej Polski.

Większość obecnych działaczy PPS  to emeryci mówiący tylko o wspanialej historii tej organizacji, ale spotkać można było też i ludzi działających wśród bezrobotnych w Bydgoszczy i w województwie łódzkim.

Wrocławska grupa PPS na tle  innych organizacji mocno się wyróżnia. Są to w większości luzie młodzi zaangażowani w działalność społeczną i związkową, organizowali wcześniej struktury Sierpnia 80 i demonstracje przeciwko Impelowi. Część działa też w Młodych Socjalistach. Niektórzy mają sympatie anarchistyczne. Są bardzo zainteresowani  współpracą z IP jeśli chodzi o sprawy pracownicze i lokatorskie. Podejmują  też działania w Wałbrzychu.

Jedynym małym zgrzytem była rozmowa z Grzegorzem  Ilka z Konfederacji Pracy , któremu się nie spodobało krytyczne zdanie przedstawiciela IP o OPZZ.  
 

wrocaw_konferencja_1 

Przedstawiciel IP, Jacek Rosołowski, na wrocławskiej konferencji.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.