EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 95.

Lublin: IP wita Almę

Kilkoro działaczy lubelskiej Inicjatywy Pracowniczej pojawiło się 17 czerwca na otwarciu, słynących z łamania praw pracowniczych oraz zwalczania związków zawodowych, delikatesów Alma. Pracownikom rozdano ulotki informujące o praktykach mających miejsce w zielonogórskim markecie.

Jak wielokrotnie pisaliśmy z zielonogórskiego marketu Alma zwolniony został działacz IP Piotr Krzyżaniak, dzień po złożeniu pisma informującego o przynależności do związku zawodowego. Świeżo zatrudnieni pracownicy w Lublinie byli zaniepokojeni tym, że de facto nie mają możliwości ubiegania się o swoje prawa, a każda podjęta przez nich próba może skończyć się tak jak w przypadku ich kolegi z Zielonej Góry.

Działacze spotkali się z bardzo ostrą reakcją kierownictwa oddziału oraz ochrony, wielokrotnie kazano im się wynosić, mimo informacji, że są członkami związku zawodowego, a więc wedle ustawy o związkach zawodowych mają prawo występować w obronie interesów pracowników oraz domagać się przestrzegania dotyczących ich przepisów.

Młodsza wiekiem część załogi bała się przyjmować ulotki w obecności kierownika, który próbował wyrywać je pozostałym pracownikom zachowując się w sposób agresywny. Próbował także "atakować" działaczy "uchybieniami" jak brak koszyka czy posiadanie przy sobie plecaka, co zresztą czyniła większość klienteli. Zapytany czy tak samo traktuje wszystkich klientów - milczał. Po krótkiej szarpaninie ulotki rozdane zostały także kasjerkom oraz kasjerom, po czym przy użyciu siły działaczy wyprowadziła ochrona. Wrócili oni ponownie w celu wręczenia ulotek wchodzącym i wychodzącym klientom. Działacze zapewnili kierownika, że zobaczą się jeszcze nie raz.

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.