EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT
tik tok

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 95.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 70.

Blokada elektrowni i kopalni w Bełchatowie

  • Dział: Łódzkie
W piątek 8 grudnia zakończyła się trzydniowa akcja blokowania dróg dojazdowych do kopalni i elektrowni w Bełchatowie zorganizowana przez Związek Zawodowy "Zjednoczeni". Inicjatywa Pracownicza wsparła blokadę - na akcjach w środę i piątek pojawili się przedstawiciele i przedstawicielki komisji IP z Poznania i Warszawy. ZZ "Zjednoczeni" zapowiada kontynuację protestów.
Czytaj dalej...

OZZ IP wspiera pracowników i pracownice Elbest Sp. z o.o.

Popieramy naszych kolegów i koleżanki z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników „Zjednoczeni” w Elbest sp. z o.o., którzy aktualnie prowadzą spór zbiorowy z Elbest Security sp. z o.o, których głównym postulatem jest podniesienie płacy podstawowej tak by była ona dla wszystkich pracowników równa co najmniej wynagrodzeniu minimalnemu. Obecnie płaca zasadnicza dozorcy…
Czytaj dalej...

Łódź: IP z wizytą u strajkujących pracowników i pracownic MOPS

Delegacja Łódzkiej Komisji Środowiskowej Inicjatywy Pracowniczej 13-tego stycznia odwiedziła strajkujących pracowników i pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi. Strajk trwa bez przerwy od 11 stycznia, bierze w nim udział 190 osób, a ich głównym postulatem są podwyżki wynagrodzeń dla pracowników i pracownic socjalnych.
Czytaj dalej...

110. rocznica Rewolucji 1905 roku i Powstania Łódzkiego - zaproszenie

  • Dział: Łódzkie
W 1905 roku oczy niemal całej Europy zwrócone były na wielki ośrodek przemysłu w zaborze rosyjskim – Łódź. Do miasta przyjeżdżali zagraniczni korespondenci, a na łamach zachodnich gazet regularnie pojawiały się relacje z wydarzeń, których areną były łódzkie fabryki i ulice. Cesarstwo Rosyjskie ogarnęła rewolucja wymierzona w carat i nieokiełznany…
Czytaj dalej...

Protest na lotnisku w Łodzi – przeciwko antyzwiązkowym represjom w Aelia Polska

4 czerwca na Łódzkim lotnisku im. Władysława Reymonta, odbyła się pikieta solidarnościowa z pracownicami i pracownikami sklepów Aelia Polska. Była to kolejna akcja (po pikietach we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Warszawie)zorganizowana w ramach protestu przeciwko zwolnieniu Anny Kucharzyk – przewodniczącej komisji zakładowej OZZ IP w Aelia Polska.
Czytaj dalej...

Zmarł Sławomir Kaczmarek

  • Dział: Łódzkie
12 października 2012 r. po długiej chorobie zmarł Sławek Kaczmarek. Był przewodniczącym Komisji Zakładowej Inicjatywy Pracowniczej w łódzkim Unionteksie, wcześniej wiceprzewodniczącym „Solidarności” w tym zakładzie. Pogrzeb odbędzie się w środę 17 października w miejscowości Siedlec koło Łęczycy.  Sławek Kaczmarek był jednym z pierwszych działaczy Inicjatywy Pracowniczej, który został zwolniony za…
Czytaj dalej...

Przeciwko prywatyzacji usług medycznych - na rzecz społecznej służby zdrowia

Stanowisko Łódzkiej Komisji Środowiskowej OZZ IP Ostatnie tygodnie przynoszą falę informacji o planowanych przez władze przekształceniach własnościowych i zmianach w sposobie funkcjonowania publicznej służby zdrowia zarówno w regionie łódzkim, jak i na szczeblu ogólnokrajowym. Bez jakichkolwiek konsultacji z pracownikami, pacjentami i kierownictwem zainteresowanych placówek Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Łodzi planuje…
Czytaj dalej...

Tomaszów Maz.: Inspekcja pracy w Roldrobie

  • Dział: Łódzkie
12 października na naszej stronie internetowej opublikowaliśmy materiał dotyczący warunków i stosunków pracy jakie panują w tomaszowskim Roldrobie. Inicjatywa Pracownicza powiadomiła Inspekcję Pracy. Spora część naszych zarzutów się potwierdziła. Wcześniej dyrekcja Roldrobu kategorycznie zaprzeczała oskarżeniom i zażądała zdjęcia materiału ze strony IP, grożąc sądem.
Czytaj dalej...

Roldrob zaprzecza zarzutom

  • Dział: Łódzkie
W odpowiedzi na umieszczony na naszej stronie internetowej materiał dotyczący sytuacji robotników w tomaszowskich zakładach Roldrob  SA, dyrekcja firmy przesłała pismo, w którym zaprzecza łamaniu norm prawa pracy. Jednocześnie żąda usunięcia artykułu z naszej witryny, grożąc konsekwencjami prawnymi.
Czytaj dalej...

Tomaszów Maz.: Roldrob łamie prawa pracownicze

  • Dział: Łódzkie
Tomaszów Mazowiecki jest miastem 65-tysięcznym. Bezrobocie jest powyżej średniej w województwie łódzkim. Pracodawcy wykorzystują to nagminnie. Pracownicy są zastraszani i wykorzystywani. Ewentualni działacze są szykanowani i zwalniani. W zakładzie Roldrob S.A. pracuje ok. 560 osób, zatrudnionych  na umowę o prace, oraz ok 120 zatrudnionych przez agencje pracy tymczasowej.
Czytaj dalej...

Łódź: Inicjatywa Pracownicza przeciwko ulicy Reagana

Związkowcy z łódzkiej Inicjatywy Pracowniczej protestują przeciwko planowanemu nadaniu jednej z łódzkich ulic imienia Ronald Reagana. Z inicjatywą uchonorowania w ten sposób przywódcy USA z czasów zimnej wojny zwrócił się do władz miasta Związek Więźniów Politycznych Okresu Stalinowskiego.
Czytaj dalej...

Łódź: Finał sprawy Hanpolu

  • Dział: Łódzkie
Jak podała łódzka Gazeta Wyborcza sejm jednogłośnie przyjął ustawę, dzięki której porzuceni przez pracodawcę pracownicy będą mogli szybko otrzymać zaliczki z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. To efekt sprawy Hanpolu, prowadzonej wspólnie przez Inicjatywę Pracowniczą i Sierpień’80. Jednym z postulatów była zmiana obowiązującego w tym zakresie prawa. W wyniku nacisków udało…
Czytaj dalej...

Indesit grozi Inicjatywie Pracowniczej

  • Dział: Łódzkie
Łódzki producent AGD  Indesit (ściślej - kancelaria prawna reprezentująca spółkę), przysłała dziś list, w którym domaga się zdjęcia ze strony związku artykułu: „Indesit – 10 lat wyzysku”. W razie nie spełnienia ultimatum, firma grozi procesem sądowym: karnym i cywilnym.
Czytaj dalej...

Łódź: Protest przeciwko nadaniu honorów M.Thatcher

22 czerwca odbył się protest przeciwko nadaniu tytułu doktora honoris causa Margaret Thatcher przez Uniwersytet Łódzki. W ubiegłym tygodniu była premier Wielkiej Brytanii złamała rękę, w związku z czym ceremonia została przełożona na okres powakacyjny, jednak koalicja lewicowych organizacji nie zrezygnowała ze swoich planów i protestowała przeciwko polityce władz uczelni. 
Czytaj dalej...

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
514-252-205
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 514-252-205
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.