EN/DE/FR УКР/РУС KONTAKT

Apel: Po zatrzymaniach w Nowej Soli potrzebna pomoc

alarmWczoraj w Nowej Soli doszło do eksmisji rodziny z mieszkania jednego z działaczy Inicjatywy Pracowniczej. Ustawiona blokada została rozbita, a sześciu działaczy Inicjatywy Pracowniczej i Federacji Anarchistycznej zatrzymanych. Początkowo grożono im zastosowaniem sankcji prokuratorskich (tymczasowe aresztowanie), ale ostatecznie wszyscy zostali uwolnieni tego samego dnia. Policja postanowiła jednak zawczasu ukarać działaczy.

 

Większości zatrzymanym działaczy postawiono zarzuty m.in. naruszenia nietykalności funkcjonariusza policji i utrudniania wykonywania czynności służbowych. Część zatrzymanych była przez cały czas pobytu na komisariacie w zakutych kajdankach. Co wyjątkowe zabrano im z portfeli pieniądze "na poczet kary". W ciągu 7 dni prokuratura określi się czy decyzja o zabraniu pieniędzy zostanie podtrzymana. Poszkodowani będą mogli się odwołać od postanowienia prokuratury. Problem polega na tym, iż zbliżają się święta, a postępowanie policji, wyraźnie o represywnym charakterze, pozbawiło działaczy szczupłych zasobów gotówki. Działacze stracili od kilkudziesięciu do 200 złotych.

W najgorszej sytuacji jest wyeksmitowana rodzina Ostrowskich, która prawdopodobnie będzie potrzebować większej pomocy finansowej ze strony związku.

Apelujemy do członków i sympatyków Inicjatywy Pracowniczej o wpłaty na konto bankowe z dopiskiem: „Darowizna na zapomogi związkowe”. Pieniądze przeznaczymy dla poszkodowanych w Nowej Soli. W przypadku gdyby środków zebrano więcej, zostaną one przekazane innym potrzebujących działaczom związkowym i ofiarom brutalnych eksmisji, w tym na ewentualną pomoc prawną.

OZZ Inicjatywa Pracownicza

 Górecka 154, 61-424 Poznań

 57 9043 1070 2070 0042 8758 0001

 "Darowizna na zapomogi związkowe"


Reportaż filmowy z eksmisji

OZZ Inicjatywa Pracownicza
Komisja Krajowa

ul. Kościelna 4/1a, 60-538 Poznań
530 377 534
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
REGON: 634611023
NIP: 779-22-38-665

Przystąp do związku

Czy związki zawodowe kojarzą ci się tylko z wielkimi, biurokratycznymi centralami i „etatowymi działaczami”, którzy wchodzą w układy z pracodawcami oraz elitami politycznymi? Nie musi tak być! OZZIP jest związkiem zawodowym, który powstał, aby stworzyć inny model działalności związkowej.

tel. kontaktowy: 530 377 534
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kontakt dla prasy

tel. kontaktowy: 501 303 351
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

In english

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.